ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Версія сайту для слабозрячих знаходиться у розробці
×

Грязелікування в Україні

Санаторії "Золота нива" є багатопрофільною здравницею та одним з найкращих місць грязелікування в Україні в Одеській області. Відпочинок і санаторне лікування в Сергіївці це чудове поєднання, яке допоможе вилікувати захворювання: опорно-рухового апарату, центральної та периферичної нервової системи, хронічні захворювання дихальної та серцево-судинної систем та ін. Санаторій акредитований МОЗ України по вищій категорії.


Як відбувається лікування грязями на морі в Одеській області?


Лікування грязями на морі в Сергіївці  проводять в основному у вигляді аплікації безпосередньо на область патологічного вогнища, або на сегментні зони (грязьові «штани», «труси», «комір»).

Поряд з аплікаційними методами грязелікування в санаторії застосовується поєднаний - одночасний вплив на організм:

 • грязі і електричного струму,
 • грязі і магнітного високочастотного поля,
 • грязі і ультразвукових коливань.

Найчастіше застосовуються такі поєднані процедури:

 • гальваногрязь,
 • електрофорез грязьового розчину (екстракту),
 • індуктогрязь,
 • ультразвук - грязь (пелоідотерапія),
 • витягування хребта на похилій площині з грязьовими аплікаціями.,
 • грязьові ванни («бовтанки»).

Лікування грязями в Україні в Сергіївці


Різновидом поєднаного методу грязелікування є - термогрязелікування. При цьому для підтримки призначеної температури грязьової аплікації використовується термоковдра. Даний метод грязелікування нами впроваджений в 2012 році і показав високу ефективність лікування.

Проводиться реабілітація дорослих і дітей із зон радіаційного забруднення та інших екологічно забруднених регіонів. Об'єднана біохімічна та імунологічна лабораторія, кабінет функціональної діагностики, фіброгастроскопії і рентген кабінет, здатний проводити обстеження хворих та відпочиваючих в необхідних обсягах під час перебування в санаторії.

Тому обираючи гразелікування в Україні у нас - ви отримуєте повний спектр процедур для лікування та оздоровлення орзанізму!


6 причин обрати нас

 • Ефективне грязелікування

 • Здоровий спосіб життя

 • Екологічно чиста місцевість

 • Турботливі фахівці

 • Комфортні номери

 • Активне дозвілля

Номери та Ціни

 


Показання та протипоказання для лікування грязями в санаторії України


Показання до лікування грязями в Україні:

 1. Захворювання кістково-м'язової системи - артрити, поліартрити ревматичний, інфекційного, токсичного, обмінного, ендокринного, травматичного походження. Хронічні спондилоартрити і спондилоартрози. Переломи з уповільненим утворенням кісткової мозолі і її болючість. Остити і періостіти інфекційного та травматичного походження. Міозити, фіброміоозіти, бурсити інфекційні, токсичні, травматичні, контрактури нестійкі, дерматогенні (після опіків, флегмон), м'язового і суглобового характеру. Остеомієліти, а не потребують оперативного лікування.
 2. Захворювання нервової системи (периферичної та центральної) - радикуліти, плексити, неврити, нейрофіброміозити інфекційні, Ревматичні, а також вторинні. Наслідки поранення і друге травм периферичної нервової системи, а не потребують хірургічного втручання. Захворювання центральної нервової системи. Наслідки поранення і травми спинного мозку і його оболонок, при відсутності розлади функцій тазових органів, при здатності хворого самостійно пересуватися.
 3. Захворювання органів дихання: хронічний бронхіт, інфільтрати і спайки в грудній порожнині після травм, операцій, інфекцій (виключаючи туберкульоз).
 4. Хвороби органів травлення. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки поза періодів загострення. Хвороби оперованого шлунку з приводу виразки (спайки, Післяопераційні інфільтрати), хронічні коліти, хронічні гепатити, хронічні холецистити, перихолецистити. Інфільтрати і спайки в черевній порожнинах після травм, операцій, інфекцій
 5. Гінекологічні захворювання: хронічні ендометрити, метрити, параметрити, аднексити на тлі незміненій гормональної функції і гіпоестрогенії.
 6. Хронічні простатити, запалення насінних бульбашок, орхіти.
 7. Захворювання судин. Залишкові явища після тромбофлебіт, але не раніше двох місяців після закінчення гострих явищ.
 8. Наслідки травм кісток, м'яких тканин. Довгостроково незагойні рани, трофічні виразки, а не загоюються після поранення виразки, келоїдні рубці.
 9. Хвороби шкіри.

Протипоказання до грязелікування:

 1. Гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції.

 2. Захворювання в гострій стадії.

 3. Хронічні захворювання в стадії загострення та ускладнені острогнойними процесами.

 4. Венеричні захворювання в гострій або заразне формі.

 5. Психічні захворювання.

 6. Всі форми наркоманії і хронічний алкоголізм.

 7. Епілепсія.

 8. Захворювання крові в гострій стадії.

 9. Кахексія будь-якого походження.

 10. Цироз печінки.

 11. Злоякісні новоутворення.

 12. Кровотечі різного походження, рясні або часто повторювані.

 13. Вагітність всіх термінів.


Який ефект дає лікування грязями в санаторії «Золота Нива»?


Грязелікування на морі в УкраїніЛікування грязями в санаторії «Золота Нива»:

 1. Підсилює периферичний кровообіг, сприяє більш інтенсивному руху еритроцитів, переносу і віддачі кисню, поліпшення оксигенації тканини та обміну речовин.
 2. Під впливом грязьових процедур поліпшується вінцеве кровообіг, змінюються скорочувальна здатність міокарда і периферичний опір.
 3. Під час прийому процедур частішають пульс і дихання, підвищується артеріальний тиск, яке потім знижується, посилюється потовиділення, підвищується функція сечовиділення.

Грязелікування є одним з найбільш древніх методів лікування з використанням природних факторів.

Лікувальні грязі - це природні колоїдальні органомінеральні освіти (мулові, торф'яні, сопкові), що володіють високою пластичністю, теплоємність і повільної тепловіддачею, що містять біологічно активні речовини (солі, гази, вітаміни, ферменти, гормони та ін.) І живі мікроорганізми. За своїм походженням, що визначають особливості їх складу і лікувальні властивості, лікувальні грязі поділяються на шість типів: торф'яні грязі, сапропелі, сульфідні мулові грязі, глинисті мули, сопкові і гідротермальні бруду.

Велике значення для санаторію "Золота Нива" мають величезні запаси високоякісної (без домішок) лікувальної грязі Шаболатського лиману - це чорна, місцями темно-сіра маса з запахом сірководню і аміаку, липка, пластична, володіє великою теплоємністю і малою теплопровідністю. Крім органічного "скелету" грязі, в її склад входить так званий колоїдний комплекс, що складається з найдрібніших частинок заліза, алюмінію, гумусу і т.д. Колоїдне стан цих речовин обумовлює високу пластичність бруду. Питома вага грязі Шаболатського лиману від 1,3 до 1,6 г / см3. Бруд лужна, її рН одно 8,2.

За фізико-хімічними властивостями иловая лікувальна грязь Шаболатського лиману не тільки не поступається, але і перевершує за багатьма показниками лікувальну грязь інших курортів. Так, наприклад, скелетних часток розміром менше одного мікрона в грязі Шаболатського лиману міститься більше ніж в лікувальних грязях Хаджибейського, Куяльницького та інших лиманів. Вона також багата колоїдними органо-мінеральними речовинами, особливо в Акембедском затоці. Зміст рідкої фази або грязьового розчину в Шаболатського бруду досягає 66,5%. Сольова маса Шаболатського бруду представлена ​​в основному хлористим натрієм.

У складі лікувальних грязей виділяють три основних компоненти:

 1. Основа грязьового скелета (кристалічні солі кальцію і магнію, глинисті і піщані частинки),
 2. Грязьовий розчин (розчинені солі ропи, солі органічних кислот, які утворюються за рахунок розкладання мікрофлори і мікрофауни лиману під впливом мікробів-грязьоутворювачі),
 3. Колоїдний комплекс (гумус, органічні речовини).

Записуйтесь на лікування грязями в Україні, Одеської області в санаторії Золота Нива


 

Залиште заявку з сайту або по телефону
+38 (097) 939-95-67,
+38 (067) 868-86-86

Оставить заявку

Отримайте підтвердження від нашого менеджера

Збирайте валізи і вирушайте на оздоровчий відпочинок в санаторій "Золота нива"!

Рубиноа Андрей Александрович

Рубиноа Андрей Александрович

Заезд 18.06.2022-05.07.2022. Большая благодарность ВСЕМ! сотрудникам санатория. В критической ситуации все было сделано четко, спокойно и профессионал

03.07.2022

Игорь

Игорь

Огромная благодарность всему мед персоналу санатория  "Золотая нива" за профессиональное лечение и хорошее отношение. Мама отдыхала в с

14.04.2021

Медведев Виктор Аркадьевич

Медведев Виктор Аркадьевич

Мне очень понравился прием, лечение, чуткое внимание руководства ко всем пациентам санатория. Огромное спасибо всему персоналу.

16.12.2017

6 причин обрати нас

 • Ефективне грязелікування

 • Здоровий спосіб життя

 • Екологічно чиста місцевість

 • Турботливі фахівці

 • Комфортні номери

 • Активне дозвілля

Поширені запитання

Грязелікування в Україні можна пройти в санаторії «Золота Нива» в Одеській області

Грязі в Україні мають лікувальні властивості, оскільки містять речовини, схожі на антибіотики, а також корисні кислоти, метали та навіть стимулятори, що мають такі ж властивості, як і гормональні жіночі препарати.

Грязелікування в Україні на морі:

 • Посилює периферичний кровообіг, сприяє більш інтенсивному руху еритроцитів, перенесення та віддачі кисню, поліпшення оксигенації тканини та обміну речовин.

 • Під впливом грязьових процедур покращується венозний кровообіг, змінюються скорочувальна здатність міокарда та периферичний опір.

 • Під час прийому процедур частішають пульс і дихання, підвищується артеріальний тиск, який потім знижується, посилюється потовиділення, підвищується функція сечовиділення.

Грязелікування в Україні у “Золотій Ниві” - це комплексний підхід до захворювань: опорно-рухового апарату, центральної та периферичної нервової системи, хронічні захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

Також грязелікування суглобів дає відмінний результат у реабілітаційному періоді, після перенесених травм різної тяжкості.

Ось кілька способів застосування грязей у санаторно-курортних умовах:

Обгортання;

Аплікації;

Грязьові ванни.

 

Бруд добре лікує як шкірні захворювання (аж до псоріазу), так і захворювання внутрішніх органів. Але найкращим визнано результат лікування хвороб нервової системи та опорно-рухового апарату. Курс грязьових ванн допомагає зміцнити імунітет у дорослих та дітей.

Лікування грязями в санаторії "Золота нива" проводять переважно у вигляді аплікації, наносячи її безпосередньо на область патологічного вогнища, або на сигментарні зони. Найчастіше застосовуються такі комбіновані процедури:

 • гальваногруд,
 • електрофорез грязьового розчину (екстракту),
 • індуктогрязь,
 • ультразвук – бруд (пелофонотерапія),
 • витягнення хребта на похилій площині з грязьовими аплікаціями,
 • грязьові ванни («бовтанки»).

При грязелікуванні в санаторії України є такі проптивопоказання:

 • Гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції.
 • 3захворювання в гострій стадії.
 • Хронічні захворювання на стадії загострення та ускладнені острогнійними процесами.
 • Венеричні захворювання у гострій чи заразній формі.
 • Психічні захворювання. Усі форми наркоманії та хронічний алкоголізм. Епілепсія.
 • Захворювання крові у гострій стадії.
 • Кахексія будь-якого походження.
 • Цироз печінки.
 • Злоякісні новоутворення.
 • Кровотечі різного походження, рясні або часто повторювані.
 • Вагітність усіх термінів.