ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Версія сайту для слабозрячих знаходиться у розробці
×

Харчування

Послуги харчування в санаторії «Золота Нива» в Сергіївці проводяться відповідно до сертифікації 55.51.10 послуг харчування та забезпечення дотримання фізіологічних (медичних) норм харчування. Сертифікат відповідності № 959461.

Їдальня санаторію розрахована на 500 місць і обладнана кондиціонерами. Харчування в санаторії триразове: сніданок, обід, вечеря.

З урахуванням основного і супутніх захворювань застосовуються такі дієти № 5, 7, 9, 10,15 з обмеженням солі, жирної і смаженої їжі - дієта при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи. Для більшості дієт (крім № 8 і № 9) енергоцінність становить в середньому 13,4-14,2 МДж (3200-3400 ккал).

Дієтичне харчування хворих здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2000р. № 656 (надається копія 7-денного меню-розкладки, узгодженого СЕС). Також є дробове Ітан для людей із захворюванням на цукровий діабет.

Санаторій іммеет можливість надати спеціальне харчування для вегетаріанців і веганів. Також здійснюємо індивідуальні розвантажувальні дні (за бажанням або призначенням) - таке меню складається з кефіру, кавунів, яблук або сиру протягом дня.

Дитяче меню (харчування) санаторію затверджений відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.11.2004 р, із змінами № 351 від 06.08.2014 р для дітей 7-10 і 11-17 років.

Місця приготування і прийому їжі відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Для харчової продукції, сировини, напівфабрикатів і продуктів тваринництва в наявності є сертифікати якості і ветеринарні свідоцтва, що відповідають стандартам.



У санаторії Золота нива застосовуються такі варіанти дієтичного харчування


Дієта стіл № 5


Рекомендована для харчування як людей із захворюваннями печінки і жовчного міхура, так і для загального оздоровлення.

Що можна при дієті

Всі страви при такому харчуванні готуються на пару, відварюються, гасяться і подаються тільки в теплому вигляді. Іноді дозволяється запекти блюдо, але без жирної скоринки. Обов'язково багато пити і харчуватися дрібно: невеликими порціями 5 - 6 разів на день.

На перше дозволені протерті овочеві, молочні і круп'яні супи без м'яса. В якості основної страви різні нежирні м'ясо і риба, подрібнені до дрібних шматочків, фаршу, суфле, які готуються на пару або відварюються. Масла тільки в якості заправок до страв.

Можна їсти молочні та кисломолочні продукти зі зниженою жирністю. З сиру готують запіканки. Яйця обмежуються, готуються некруто або входять до складу омлетів, жовтків в день можна з'їдати не більше одного.

Хліб вживати обов'язково не свіжий, а вчорашній, не більше двох разів в тиждень можна випічку без масла і жиру. Допускаються сухарі, галети, сухі бісквіти. З круп рекомендуються: гречка, овес, манка, рис. Як складних вуглеводів можна макарони з твердих сортів пшениці.

Овочі також відварюють і запікають, і їдять у свіжому вигляді. Особливо виділяють горошок, морква, буряк, гарбуз, кабачки, помідори, картопля і цвітну капусту, огірки. Фрукти можна їсти некислі: яблука, банани, груші. Зелень і спеції обмежують.
На десерт дозволяються желе, запіканки, пудинги, сухофрукти, мед. Обмежено дозволені: пастила, варення, мармелад. Як напоїв підійдуть трав'яні чаї, неміцний кава з молоком, неміцний чай, соки, киселі і компоти.

Чого не можна при дієті

У дієтичному харчуванні повністю виключається гостре, смажене, копчене, обмежується кисле і сіль. Не можна вживати в їжу все соуси: кетчуп, майонези, гострі приправи. Газованої води, алкоголь, какао і чорна кава під забороною. Страви не повинні бути занадто гарячими або холодними.

Не можна готувати супи на м'ясних, рибних і грибних бульйонах. Заборонено жирне м'ясо і риба, субпродукти, консерви, сало.
Всі жирні молочні продукти виключаються. Не рекомендуються кукурудзяна, перлова і пшенична каші. Свіжий хліб і млинці, оладки, вироби з кремом не дозволені. Шоколаду та морозива доведеться уникати, а також кислих фруктів по типу журавлини або цитрусових.

Виключаються гриби, часник, редис, зелена цибуля, обмежується зелень.



Дієта стіл № № 7


Лікувальна система харчування, що призначається людям при захворюваннях нирок і порушенні їх функції. Метою і завданням даної дієти є обмеження навантаження на нирки, зменшення набряків, зниження артеріального тиску і відновлення водно-електролітного балансу.

Що можна при дієті
Хліб та інші вироби з борошна - хліб без солі і білків.
Напої - чай, а також відвар з натурального шипшини і чорної смородини, обов'язково розбавлені водою один до одного різноманітні соки.
Різноманітні солодощі - джеми і варення, мед, цукор, а також ягоди і фрукти.
Продукти з крупи або макаронів - обмежені і замінюються особливими макаронними виробами або саго.
Птах і м'ясо обов'язково обмежені перші два тижні терапії. Надалі нежирне відварене будь-яке м'ясо з подальшим обсмажуванням.
Нежирна відварна або запечена риба.
Закуски - телятина, вінегрет і сир негострий, заливна риба і різні салати з фруктів або овочів.
Різноманітні жири, крім тугоплавких.
Супи - виключно вегетаріанські з крупами і макаронами, овочами, готуються обов'язково без додавання солі, з різною зеленню і лимоном.
Яйця - один-два на добу некруто або у вигляді омлетів з білків.
Молоко і всілякі продукти з нього - сир, всілякі напої кисломолочного типу, сирні запіканки. Все в досить малому обсязі.
Зелень і багато овочів в натурально або відвареному вигляді.
Соуси - зі сметани і молока, з різноманітних фруктів і овочів, всілякі солодкі підливи.
Чого не можна при дієті

Суворе виняток із загального раціону тих харчових продуктів, які утворюють збільшене навантаження на нирки. Це такі продукти:
Какао і будь-який шоколад.
Міцна кава і різноманітні мінеральні та газовані води.
Сир тверді або м'які.
Ковбасні продукти, ікра, різноманітні м'ясні та рибні консерви, а також риба в'ялена, копчена та солона. М'ясні, грибні, рибні, а також пташиного бульйони.
Риба і м'ясо, які були приготовлені за допомогою обсмажування без спеціального відварювання.
Консервовані та мариновані овочі або гриби.
Хлібобулочні продукти з додаванням солі.
Шпинат і часник, горох і редька, а також квасоля і щавель, цибулю.


Дієта стіл № № 9


Застосовується при цукровому діабеті легкої і середньої тяжкості. Як відомо, діабет вимагає суворого контролю кількості вуглеводів в раціоні, і при цьому має бути збережено збалансоване співвідношення всіх поживних речовин.

Що можна при дієті

Нежирні сорти м'яса, риби та птиці.
Рибні консерви у власному соку або в томатному соусі.
Ковбасні вироби - тільки дієтичні, а взагалі багато дієтологів говорять про те, що ковбасні вироби завжди краще замінити нежирним м'ясом або рибою
Курячі яйця в щоденному раціоні до 1-1,5. Переважно відварені некруто, також рекомендують робити білкові омлети. Це той випадок, коли споживання жовтків краще обмежити
Вітаються супи, як овочеві, так і м'ясні
Житній, білково-висівковий, білково-пшеничний та пшеничний хліб з борошна 2-го сорту, в середньому 300 г в день
Молоко і кисломолочні напої, напівжирний і нежирний сир, а також нежирний і несолоний сир
Овочі та крупи вживаються з урахуванням необхідної кількості вуглеводів. Краще вибирати овочі, що містять менше 5% вуглеводів (капуста, салат, кабачки, баклажани, огірки, томати). Виняток становить гарбуз, вміст вуглеводів в якій 7%, але вона незамінна за складом корисних елементів і є низькокалорійним продуктом. Слід надавати перевагу каші з гречаної, пшоняної, ячної, вівсяної і перлової круп, а також бобові
Страви можна заправляти вершковим, топленим і рослинними оліями
Фрукти і ягоди тільки кисло-солодких сортів
Кава з молоком, чай, овочеві соки, а також соки з малосладкіх фруктів і ягід
В якості підсолоджувача для солодких страв і напоїв можуть використовуватися ксиліт сорбіт або сахарин. Вживання меду обмежена.

Чого не можна при дієті
Вироби із здобного і листкового тіста
Цукор і солодощі, в тому числі і солодкі фрукти, наприклад, виноград, родзинки, банани, інжир, фініки
Ккопчение, гострі і солоні продукти
наваристі бульйони
Консерви в маслі
Жирні види м'яса і риби
Майонез, сметана, вершки
Рис, манна крупа і макаронні вироби
Горіхи, насіння
солодкі напої
Алкогольні напої

Дієта стіл № 10


Показана при захворюваннях серцево-судинної системи для поліпшення кровообігу, нормалізації водно-сольового балансу і жирового обміну, а також для поповнення вітамінів і мінералів, що беруть участь в роботі серця.

Що можна при дієті
борошняні вироби: хліб пшеничний з борошна 1-2 сорту, краще - вчорашній або злегка підсушений; дієтичний хліб без солі; здобні печиво та бісквіт;
нежирні сорти яловичини, телятини, м'ясної і обрізний свинини, кролика, курки, індички. М'ясо краще відварювати або готувати на пару. Можна трохи дієтичної ковбаси;
нежирна риба і морепродукти - у відварному вигляді або приготовані на пару;
супи 250-400 г на прийом: вегетаріанські з різними крупами, картоплею, овочами (краще з подрібненими), молочні;
молоко, кисломолочні напої, сир. Обмежені сметана і вершки (тільки в блюда), сир;
до 1 яйця в день: некруто, парові і запечені омлети, білкові омлети, додавання яйця в страви;
крупи, приготовані на воді або молоці (каші, запечені пудинги та ін.). Також можна вживати макаронні вироби;
бобові;
овочі краще вживати в запеченому і вареному вигляді, сирі слід обмежити; фрукти - м'які і стиглі;
муси, желе, мед, мармелад, зефір, нежирні запіканки;
неміцний чай з лимоном або молоком, компоти, киселі, відвар шипшини;
Чого не можна при дієті
свіжий хліб, оладки, млинці та інші печені солодощі;
жирні види м'яса і риби, свинина, баранина, качка, гусак, ковбаси, копченості, консерви, солона риба, ікра;
часник, хрін, цибуля, редька, селера, базилік;
яйця круто і смажені;
шоколад, здоба;
супи на м'ясному, рибному або грибному бульйоні;
жирні і гострі соуси, майонези, кетчупи, напівфабрикати;
міцний чай, кава, алкоголь, газована вода.

Дієта стіл № 15


Дієта не є спеціальною, а призначається в перехідний період, коли пацієнт уже практично готовий на виписку.

Що можна при дієті
Різні каші і страви з круп;
Супи на м'ясному і овочевому бульйоні;
Молочні продукти;
Свіжі овочі та фрукти.
Частина овочів потрібно вживати сирими, а частина - після термічної обробки, в т. Ч. Смажені - як гарнір до м'ясних і рибних страв.
Корисні також овочеві і фруктові соки, в ідеалі - фреші;
Борошняні вироби - хліб, вареники, пельмені, пиріжки, солодку випічку;
У невеликих кількостях можна пити чай і каву (виняток - гіпертоніки, їм кофеинсодержащие напої краще замінити какао);
Рибу і морепродукти; М'ясо, субпродукти, курячі яйця.
При відновленні після операцій, які супроводжувалися великою крововтратою, варто вживати більше страв з печінки;
Спеції, прянощі; Соуси - але тільки якщо їх калорійність вписується в добову норму.
Чого не можна при дієті
Жирне м'ясо - гусака, качку, баранину, свинину, в тому числі шашлик;
Занадто гострі приправи - хрін, гірчицю, гострий перець у великій кількості;
Солодкі газовані напої;
Напівфабрикати - фабричні м'ясні та рибні котлети, магазинну піцу;
Копченості.

 

Лікування

Лікування опорнорухового апарату

Лікування опорнорухового апарату

На жаль, багато наших співвітчизників має проблеми, що стосуються опорно-рухової системи. І замість

Лікування грязями

Лікування грязями

Санаторії "Золота нива" є багатопрофільною здравницею та одним з найкращих місць

Лікування безпліддя

Лікування безпліддя

Багато сучасних жінок починають приділяти належну увагу своєму здоров'ю тільки при появі та

Бальнеотерапія

Бальнеотерапія

Одним з основних лікувальних факторів курорта Сергіївка є бальнеотерапія – водолікування. В ос

Розваги і дозвілля

Для відпочинку в Сергіївці і культурно-масового обслуговування в санаторії є:

  • Дотримання протиепідемічних заходів

  • Ефективні методи лікування

  • Номери з свіжим ремонтом

  • Екологічно чиста місцевість

  • Wi-Fi на території санаторію

  • Кіноконцертний зал на 400 місць

Сертифікати та нагороди

Наші партнери