ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Версія сайту для слабозрячих знаходиться у розробці
×

НУТРИТИВНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Харчування є важливим визначальним фактором імунного статусу, при цьому недостатнє харчування є найпоширенішою причиною імунодефіциту у всьому світі. Порушення клітинного імунітету, функції фагоцитів, системи комплементу, продукції цитокінів і секреції імуноглобуліну А, безпосередньо пов'язані з білково енергетичної недостатністю. Таким чином, оцінка і корекція харчового статусу повинні розглядатися як невід'ємна частина комплексного підходу у веденні пацієнтів з COVID-19 на всіх стадіях захворювання і індивідуально підбиратися для кожного хворого.

Окремі вітаміни, в тому числі вітаміни А, В6, B12, C, D, E і фолат; і мікроелементи, включаючи цинк, залізо, селен, магній і мідь, грають важливу і взаємодоповнюючу роль в підтримці як вродженою, так і адаптивної імунної системи. Дефіцит або субоптимальний статус щодо мікроелементів негативно позначаються на імунній функції і можуть знижувати стійкість до інфекцій. Інші живильні речовини, такі як омега-3 жирні кислоти, також підтримують ефективну роботу імунної системи, зокрема, надаючи протизапальні ефекти.


Потреби в енергії та макронутріентів


Потреби в енергії можна оцінити за допомогою непрямої калориметрії в разі доступності та гарантованої стерильності вимірювальної системи, або, як альтернатива, розрахунковим методом. Рекомендується споживати 20-30 ккал / кг / добу залежно від тяжкості захворювання (відповідно до рекомендацій ESPEN - 27-30 ккал / кг / добу для пацієнтів у важкому стані або мають супутні захворювання). Дані клінічних спостережень підтверджують необхідність адекватного енергетичного балансу пацієнтів з важким перебігом нової коронавирусной інфекцією.
Добова потреба в білку знаходиться в діапазоні від 1,2 до 2,0 г / кг. М'язова атрофія може розвинутися у тяжких пацієнтів внаслідок збільшення катаболізму білка. У свою чергу, збільшення споживання білка може знизити показники смертності. При цьому важливим є забезпечення пацієнтів харчовими продуктами, що характеризуються високою енергетичною щільністю, високим вмістом білка і високою біодоступністю нутрієнтів.
Потреби в жирах і вуглеводах відповідають потребам в енергії, враховуючи процентне співвідношення енергії від жирів і вуглеводів 30:70 (пацієнти без дихальної недостатності) і 50:50 (пацієнти з респіраторною підтримкою).


Потреби в мікронутрієнтів


Оптимальна нутритивная підтримка імунної системи може вимагати споживання вище рекомендованої норми споживання (РНП) для деяких мікроелементів, в той же час інфекції та інші стресові фактори можуть погіршувати нутріентний статус. Зокрема, під час інфекції знижується рівень вітаміну С. Для відновлення його нормального рівня в крові необхідно встановити більш високий споживання. У пацієнтів з вірусною пневмонією додавання ≥200 мг / сут вітаміну С відновлює виснажені плазмові і клітинні рівні вітаміну С і призводить до зменшення респіраторних симптомів і дозозалежного зниження тривалості госпіталізації.

Додавання мікроелементів і омега-3 ПНЖК є безпечним, ефективним і недорогим способом усунення нутріентной недостатності, підтримання оптимальної функції імунної системи, і, отже, зниження ризику і наслідки інфекцій. Споживання мусить відповідати рекомендованим верхнім межам безпеки, встановленим компетентними органами. Полівітаміни і мінеральні добавки, які забезпечують основні потреби в мікроелементах, рекомендуються на додаток до оптимально збалансованої дієти.

Адекватне споживання омега-3 ПНЖК, ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК) і докозагексаєнової кислоти (ДГК), а також їх метаболічних похідних, сприяє регресу запалення шляхом продукції протизапальних метаболітів цих жирних кислот, в тому числі в дихальних шляхах. Рекомендований рівень споживання ЕПК + ДГК становить 250 мг / сут.

Номери та Ціни

Залиште заявку з сайту або по телефону
+38 (097) 939-95-67,
+38 (067) 868-86-86

Оставить заявку

Отримайте підтвердження від нашого менеджера

Збирайте валізи і вирушайте на оздоровчий відпочинок в санаторій "Золота нива"!

Лісовенко Андрій Миколайович

Лісовенко Андрій Миколайович

Від щирого серця благо дарую весь персонал санаторію за доброту, чуйність, високий професіоналізм та позитивний настрій. Золота Нива, поза всякими сум

24.10.2021

 Лисняк А. И.

Лисняк А. И.

Хорошее лечение, питание и обслуживание делает свое. Спасибо большое директору Страт Василию Александровичу и лечащему врачу Кожокар Ф.П., всему облсу

07.03.2018

Юрій і Євгенія.

Юрій і Євгенія.

Санаторій пристойний, лікування на рівні,(є з чим зрівнювати). Медперсонал відповідальний. Головний лікар відноситься до відпочивальників з людяностю.

28.04.2019