ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Версія сайту для слабозрячих знаходиться у розробці
×

ПСИХОЛОГІЧНА І КОГНІТИВНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Спалах COVID-19 викликає занепокоєння у всьому світі. Кризова ситуація призводить до нестабільного психоемоційного стану у населення, особливо, у людей, у яких був поставлений діагноз COVID - 19. Це необхідно враховувати при наданні медичної допомоги хворим.

Факторами, що провокують стану психоемоційного напруження, у даної групи людей можуть бути пов'язані з:

 • невизначеністю методів лікування і мінливих протоколів лікування;
 • складністю маршрутизації пацієнтів з COVID - 19;
 • складністю засвоєння щодня надходить про нові правила обмеження в період пандемії;
 • високим ступенем ризику зараження близьких.

Для людей, які перебувають в стресовій ситуації в зв'язку з захворюванням COVID - 19, можуть бути характерні такі реакції:

 • страх смерті;
 • страх втрати коштів до існування, нездатність працювати під час ізоляції, бути звільненим з роботи;
 • страх соціального виключення, знаходження на карантині тривалий час;
 • розгубленість і безсилля;
 • тривога за своїх близьких;
 • страх повторного зараження;
 • інтерпретація будь-яких змін в фізичному самопочутті як погіршення динаміки картини хвороби;
 • почуття самотностіі зниженого настрою через ізоляцію.

Можуть проявлятися протестні реакції проти лікування, які виражаються у відмові дотримання режиму самоізоляції, небажанні співпрацювати з лікарем, легковажне ставлення до симптомів захворювання. Перебуваючи в стані стресу, пацієнти можуть використовувати захисні форми поведінки, метою яких є адаптація до ситуації, що склалася і обставинам.

Медичний персонал, взаємодіючи з пацієнтами з діагностованим COVID - 19, на різних етапах лікування (стаціонарному, амбулаторно-поліклінічному) може зіткнутися з різними формами реагування, які проявляються в наступному поведінці і переживаннях:

 1. Агресія, при якій пацієнт відрізняється підвищеною дратівливістю, запальністю, наявністю безпідставних звинувачень в сторону близьких, медичних працівників, уряду та ін. Така реакція дозволяє людині привернути увагу до своїх страждань, впоратися з тривогою (змістити акцент від сприйняття свого внутрішнього стану, яке викликає тривогу, на зовнішні чинники), мобілізувати сили для вирішення проблем;
 2. Заперечення. Пацієнт не віритьв те, що з ним відбувається, скептично ставиться до своїх симптомів, знецінює можливу допомогу (Наприклад: «Я відчуваю себе добре, мені не потрібна ваша допомога», «Я не хворію, у мене немає ніяких симптомів хвороби. Я хочу повернутися додому. швидше за все це ГРВІ »). Така поведінка дозволяє мінімізувати проблему і знизити страх наслідків перед захворюванням. На жаль, така поведінка може призвести до ризику зараження оточуючих або погіршення соматичного стану самого пацієнта;
 3. Надмірна тривожність, фокусування на загрози. Такий пацієнт постійно намагається включити медичний персонал в свої переживання надлишковими скаргами, пошуками у себе різних симптомів, яких може і не існувати в реальності. Функції такої поведінки психіки - це передбачити можливе погіршення свого стану і привернути до себе увагу. Також такі пацієнти можуть фокусуватися на зовнішні загрози, таких як недостатність оснащеності персоналу і ЗІЗ, брак необхідних медикаментів і обладнання, уникнення взаємодії з пацієнтами з більш тяжким станом;
 4. Пригніченість і розгубленість. Для такого пацієнта характерно знижений фон настрою, зацикленість на думках про своє здоров'я, симптоми, причини зараження і драматичних наслідки, які можуть з ним статися. Розгубленість щодо лікування.

Дані прояви можуть бути симптомами психічних розладів, але в більшості випадків це реакція на стрес, спроба адаптуватися до неприємних життєвих обставин.

Номери та Ціни

Залиште заявку з сайту або по телефону
+38 (097) 939-95-67,
+38 (067) 868-86-86

Оставить заявку

Отримайте підтвердження від нашого менеджера

Збирайте валізи і вирушайте на оздоровчий відпочинок в санаторій "Золота нива"!

Наталья

Наталья

Мне очень понравились у вас гостить! Персонал очень приветливый идут навстречу гостям. Еда тоже понравилась, девочки старались. Несмотря на большое ко

06.10.2021

Родина Заремба

Родина Заремба

Низький уклін від родини Заремба. Перебували, відпочили і дуже задоволені.

16.12.2017

Медведев Виктор Аркадьевич

Медведев Виктор Аркадьевич

Мне очень понравился прием, лечение, чуткое внимание руководства ко всем пациентам санатория. Огромное спасибо всему персоналу.

16.12.2017