ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Версія сайту для слабозрячих знаходиться у розробці
×

Реабілітація респіраторної функції

Спочатку методи легеневої реабілітації були розроблені для пацієнтів страждають хронічними обструктивними захворюваннями легень. Однак їх вивчення показало, що дані принципи застосовні для пацієнтівз новою коронавирусной інфекцією COVID-19 і іншими захворюваннями легенів, що приводять до дихальної недостатності.


МЕТОДИ ЛЕГЕНЕВОЇ  РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ COVID-19


До основних методів легеневої реабілітації відносяться:

  1. Інспіраторний тренінг: дихальні вправи;
  2. Форсований експіраторний маневр з форсованим видихом;
  3. Метод активного циклічного дихання;
  4. Постуральний дренаж.

При коронавірусній пневмонії для зменшення перфузійних порушень і зниження дихальних обсягів, поліпшення вентиляційної здатності легень, необхідно проведення дихальних вправ, які зачіпають інспіраторні м’язи, яка впливає на всі аспекти легеневої вентиляції. При впливі на патерн дихання, відбувається зменшення навантаження на альвеоли за рахунок зниження опору і поліпшення вентиляції в бронхах. Особливо це важливо для пацієнтів, які перебувають в «прон-позиції», при якій найчастіше страждає даний вид мускулатури.

тривалість і інтенсивність занять підбирається індивідуально. Рекомендоване число підходів 3-4 рази на день, тривалістю від 5 до 20 хвилин.

Для відновлення дихальних м'язів використовуються вправи:

  • на видиху невеликим опором через зімкнуті губи;
  • з подовженим вдихом;
  • спрямовані на тренування діафрагми (діафрагмальне дихання).

Дихальна гімнастика


Методичні вказівки: Дозування навантаження, поєднання спеціальних дихальних вправ з загальнорозвиваючими завжди індивідуальні. Тривалість до 15 хвилин, 3-4 рази на день, темп повільний. Тренування починається з дихальної гімнастики, яка поліпшує роботу дихальної мускулатури. Вправи на активацію вдиху слід поєднувати з повним глибоким видихом через нещільно зімкнуті губи, вдих при цьому відбувається через ніс. Час видиху довший за вдих.


  1. Початкове положення: стоячи або сидячи, руки на рівні плечей зігнуті в ліктях, долоні звернені один до одного, пальці - вгору. Глибокий вдих - повільний круговий рух руками, з'єднуємо лопатки один з одним. Тривалий видих - з'єднуємо долоні на рівні грудей і щосили натискаємо однією долонею на іншу, 4-6 разів.
  2. Початкове положення: стоячи або сидячи, руки на рівні плечей зігнуті в ліктях, долоні звернені один до одного, пальці - вгору. Глибокий вдих - піднімаємо руки над головою, повільний видих, заводячи руки за голову, а потім в сторони, 4-6 разів.
  3. «Діафрагмальне дихання». Початкове положення: сидячи або стоячи з прямою спиною, злегка нахилившись вперед, права рука на грудях, ліва - на животі. Дихання «животом»; вдих - живіт йде вперед (як ніби наповнюється повітрям), при видиху - живіт втягується всередину (звільняється від повітря). Видих проводиться через зімкнуті губи, 4-6 разів.

Номери та Ціни

Залиште заявку з сайту або по телефону
+38 (097) 939-95-67,
+38 (067) 868-86-86

Оставить заявку

Отримайте підтвердження від нашого менеджера

Збирайте валізи і вирушайте на оздоровчий відпочинок в санаторій "Золота нива"!

 Лисняк А. И.

Лисняк А. И.

Хорошее лечение, питание и обслуживание делает свое. Спасибо большое директору Страт Василию Александровичу и лечащему врачу Кожокар Ф.П., всему облсу

07.03.2018

Василенко Р.М.

Василенко Р.М.

Хороший санаторій, прекрасний персонал. Гарно поселили в щойно відремонтованому корпусі, нові меблі, гарна білизна. хороша лікувальна база, медичний п

18.10.2020

Мельник Лидия

Мельник Лидия

Я прибыла в санаторий в начале сентября 2021 года по социальной путёвке. Это был день заезда. Вдобавок, в этот заезд путёвки делили, по желанию приеха

01.11.2021